Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası kapsamında sosyal medya hesabından anlamlı bir paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası kapsamında sosyal medya hesabından anlamlı bir paylaşımda bulundu. Emine Erdoğan, çevre bilincinin ve doğanın korunmasının önemine vurgu yaparak, şu ifadelere yer verdi:

"Medeniyet tarihimiz bize emsalsiz ve sürdürülebilir bir çevre mirası sunuyor. Bizden sonraki nesillere çöp dağları bırakmamak için bu mirası koruyup yaşatmakla mükellefiz. Durduğumuz yol ayrımında, doğanın şifacısı olmayı seçmek bizim elimizde. Günlük yaşantımızı çevre dostu bir yaşam kültürüyle sürdürerek, ortak evimizi kurtarabiliriz. Zira #SıfırAtık ve Sıfır Atık Mavi hareketlerinin ulaştığı üstün başarı, çevre sorunlarında bireysel çabanın önemini tüm dünyaya gösterdi. Sıfır Atık hareketini benimseyen vatandaşlarımızın, bilhassa gençlerimizin gönüllü gayretlerini gördükçe, iklim krizine karşı mücadeleye olan inancım da pekişiyor. Türkiye’nin öncülüğünde, Sıfır Atık hareketiyle başlayan uyanışın, dünyayı bertaraf edemediği atık yükünden tamamen kurtardığımız günlerin habercisi olmasını diliyorum. 5 Haziran #DünyaÇevreGünü’nü ve Çevre Haftası’nı kutluyorum. 🌱#HepimizinBirDünyasıVar"

Emine Erdoğan’ın bu anlamlı mesajı, çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratırken, sürdürülebilir yaşam kültürünün önemine dikkat çekiyor. Sıfır Atık hareketi ve Sıfır Atık Mavi projeleri ile Türkiye’nin bu alandaki liderliğine vurgu yaparak, geleceğe temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmanın önemini hatırlatıyor.

 

5.06.2024