Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanını imzaladığını açıkladı.

Birleşmiş Milletler’in 78. Genel Kurulu'na katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın heyetinde yer alan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanını imzaladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Küresel Sıfır Atık Hareketine Doğru” programı kapsamında BM yetkilileri ve uluslararası kuruluşların temsilcileriyle bir araya geldi.

Bakan Özhaseki'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

“Küresel Sıfır Atık Hareketine Doğru” programı kapsamında Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi’nin ev sahipliğinde kıymetli lider eşleri, BM yetkilileri ve uluslararası kuruluşların temsilcileriyle birlikte Türkevi’nde bir araya geldik. Sıfır Atık ile ortak evimiz dünyamızı, evlatlarımıza en güzel haliyle bırakacağız. İlk imzasını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın attığı Küresel İyi Niyet Beyanı’na ben de imzamı attım. Yeni adımlarla Sıfır Atık markası kısa sürede dünyaya yayılacak inşallah."

19.09.2023